Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 18:40

Potańcówka na ul. Obozowej

Wieczór z muzyką i tańcami dla każdego!
  • Źródło: Dzielnica Wola
Potańcówka na ul. Obozowej

Źródło: pixabay

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • spotkaniu dla wszystkich
  • potańcówce na Woli
  • zaletach tańca

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy sąsiadów na wieczór z muzyką i tańcami. Potańcówkę poprowadzą DJ-e Teresa i Andrzej. 

Taniec to forma aktywności fizycznej, która wywiera niezwykle pozytywny wpływ na kondycję człowieka. Wspomaga pracę serca i całego układu krążenia. Reguluje ciśnienie i tętno spoczynkowe. Wzmacnia pracę płuc i układu oddechowego. Podnosi poziom energii, ogólną sprawność fizyczną i pułap tlenowy, czyli najbardziej uniwersalny wskaźnik, określający wydolność fizyczną. Już po kilku tygodniach regularnych treningów tanecznych, zaobserwować można odczuwalną poprawę kondycji w rozumieniu ogólnym. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zacząć tańczyć, aby wesprzeć pracę swojego organizmu, możesz przestać to robić. Taniec daje tyle dobrego dla ciała (i ducha), że nie ma nad czym tutaj dumać. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu świetnego poziomu zdrowia, ruszaj na parkiet!

Tańczenie łączy w sobie elementy sportu i sztuki. Ucząc się nowych kroków, figur i ozdobników, poprawiamy pamięć i rozwijamy mózg. Zdobywanie nowych umiejętności tanecznych może przywrócić utraconą objętość hipokampa, czyli tego obszaru w mózgu, który odpowiedzialny jest właśnie za zdolność zapamiętywania. Ta wspaniała aktywność fizyczna to nie tylko dobra zabawa, ale również możliwość zwiększenia tak zwanej jasności umysłu. Stymulując mózg, tworzymy nowe połączenia pomiędzy komórkami, a więc poprawiamy jego działanie. Co jeszcze daje nam taniec? Przede wszystkim szczęście i radość. Tańcząc, podnosimy poziom endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Jeśli więc zależy Ci na obniżeniu poziomu stresu i poprawie samopoczucia, lekcje tańca będą dla Ciebie świetną propozycją.

Zajęcia taneczne, podobnie jak fitness, fantastycznie działają na zdrowie emocjonalne człowieka. Podnoszą poczucie własnej wartości, rozwijają szeroko pojęte umiejętności interpersonalne i wyzwalają umysł od negatywnych myśli. Pozwalają nawiązywać kontakty z innymi ludźmi i z... samym/samą sobą. Poruszanie się w rytm muzyki podnosi wzrost zaufania do własnej osoby. Jest to więc idealna forma aktywności dla osób, którym zależy na większej samoakceptacji.

Jak widzisz, taniec wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne i emocjonalne człowieka. Nie bez powodu ludzie korzystają z jego zalet już od dawien dawna. Tańczą dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. Robią to kobiety i mężczyźni. Bez względu na wiek i płeć, taniec pozwala poczuć się spełnionym/spełnioną, zdrowszym/zdrowszą i bardziej niezależnym/niezależną. 

Bilety dostępne w kasie Wolskiego Centrum Kultury przy Obozowej 85.

Potańcówka odbędzie się w dniu 11 maja o godz. 16:00 w Wolskim Centrum Kultury ul. Obozowa 85.

Wstęp: 25 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Jeśli postać M.D. Apfelbauma okazała się być legendą ― choć przecież o nadanie takiej nazwy wnosili sami Żydzi ― można chyba było skwerowi nadać imię Pawła Frenkla, przywódcy Żydowskiego Związku Wojskowego podczas powstania w getcie. Tym bardziej, że w odróżnieniu od Kubusia Puchatka, Paweł Frenkel nie jest w żaden sposób upamiętniony w stolicy. Czy może ŻŻW niedobry, bo był syjonistyczny i prawicowy? O co ja w ogóle pytam, jeśli nawet Marek Edelman ma w stolicy kawałek koślawego chodnika między dwoma budynkami na tyłach Ambasady Chińskiej nazwany skwerem jego imienia. A przecież już miał w stolicy dużą ulicę biegnącą od dawnego Placu Muranowskiego do Pomnika Bohaterów Getta, odebraną Lewartowskiemu ― komuniście z PPR. Po paru miesiącach władze Warszawy jednak to zmieniały odbierając Edelmanowi ulicę i przywracając ją „słusznemu” Lewartowskimu. No ale takie wybraliśmy sobie władze samorządowe, być może na takie zasłużyliśmy. w stolicy na jakie zasłużyliśmy.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 22:08Źródło komentarza: Skwer na Muranowie zmieni nazwę. Patronką zostanie Rachela AuerbachAutor komentarza: AnitaTreść komentarza: Nareszcie!!!Data dodania komentarza: 01.02.2024, 14:13Źródło komentarza: Rondo Zesłańców Syberyjskich do poprawy.Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Nie ma żadnej realnej szansy na to, żeby w styczniu tramwaj pojechał Kasprzaka - nadal brakuje około 200 metrów torowiska koło Redutowej. Ktoś z gazety Wolskiej nawet nie pofatygował się sprawdzić co tam się dzieje, tylko robi przedruki. Dodatkowo nadal nie ma peronów. Połowa lutego może.Data dodania komentarza: 15.01.2024, 13:58Źródło komentarza: Budowa trasy tramwaju na Kasprzaka zbliża się do końca.Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Nie ma żadnej realnej szansy na to, żeby w styczniu tramwaj pojechał Kasprzaka - nadal brakuje około 200 metrów torowiska koło Redutowej. Ktoś z gazety Wolskiej nawet nie pofatygował się sprawdzić co tam się dzieje, tylko robi przedruki. Dodatkowo nadal nie ma peronów. Połowa lutego może.Data dodania komentarza: 15.01.2024, 13:58Źródło komentarza: Budowa trasy tramwaju na Kasprzaka zbliża się do końca.Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: "Ale oprócz tego można zanurzyć się w magicznym uniwersum Harrego Pottera, którym inspirowała się twórczyni tego miejsca" - zagraniczne imiona odmienia się z apostrofem (Harry'ego). Czy ktoś to redagował?Data dodania komentarza: 08.01.2024, 21:17Źródło komentarza: "W Gazecie Woli napisano..." Przegląd najciekawszych tekstów minionego rokuAutor komentarza: AaaTreść komentarza: Zacznijcie od sprawdzania błędów ortograficznychData dodania komentarza: 30.12.2023, 22:43Źródło komentarza: Budynek po dawnej szkole straszy już od lat