Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 17:08

Pomysły mieszkańców w BO już ocenione

1155 projektów zgłoszonych w 11. edycji budżetu obywatelskiego zostało ocenionych pozytywnie.
  • Źródło: Miasto Warszawa
Pomysły mieszkańców w BO już ocenione

Źródło: Budżet Obywatelski Warszawa

W tym artykule przeczytasz między innymi o:

  • ilości zgłoszonych projektów do BO
  • projektach ocenionych pozytywnie i negatywnie
  • możliwości odwołania się od negatywnych decyzji

Pod koniec maja ogłoszone zostaną wszystkie projekty, spośród których warszawiacy i warszawianki wybiorą te, które trafią do realizacji w przyszłym roku.
Zakończono pierwszy etap weryfikacji pomysłów mieszkańców zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Wiemy już, że 1155 propozycji trafi pod głosowanie, ale to jeszcze nie koniec. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć, ponieważ autorzy projektów ocenionych negatywnie mogą się odwołać. Pełną listę projektów, na które mieszkańcy będą mogli głosować poznamy pod koniec maja.

Mieszkańcy Warszawy przesłali 1833 propozycji na co przeznaczyć pieniądze z miejskiego budżetu. Od 26 stycznia urzędnicy sprawdzali możliwość ich realizacji. Wszystkie projekty podlegały ocenie według tych samych kryteriów. Te, które spełniły kryteria formalne, trafiły do oceny merytorycznej. Pracownicy urzędu sprawdzali m.in. zgodność z obowiązującymi przepisami prawa, możliwość realizacji we wskazanej lokalizacji, a także czas potrzebny na realizację i szacunkowy koszt przedsięwzięcia.

Niektóre z projektów wymagały modyfikacji. Autorzy otrzymywali wówczas propozycje zmian, dzięki którym ich pomysły mogły zostać dopuszczone do głosowania.

Statusy projektów (stan na 29 kwietnia 2024 r.): 

  • Projekty ocenione pozytywnie: 1155, w tym 80 ogólnomiejskich i 1075 dzielnicowych,  
  • Projekty ocenione negatywnie: 602, w tym 76 ogólnomiejskich i 526 dzielnicowych, 
  • Projekty wycofane przez autora: 76, w tym 14 ogólnomiejskich i 62 dzielnicowe.

Odwołanie od oceny negatywnej

Pomysłodawcy, którzy nie zgadzają się z negatywną oceną ich projektu mają możliwość złożenia odwołania. Odwołać się można od 4 do 11 maja, za pośrednictwem strony budżetu obywatelskiego albo w formie tradycyjnej:

  • Elektronicznie - po zalogowaniu na stronie budżetu obywatelskiego należy wybrać zakładkę „Moje konto”, a następnie wejść w zakładkę „Moje odwołania” i wybrać „Złóż nowe odwołanie”. 
  • Papierowo – odwołanie należy złożyć w urzędzie dzielnicy właściwym ze względu na lokalizację projektu lub w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, za pośrednictwem kancelarii ogólnej przy Al. Jerozolimskie 44.

Odwołanie musi dotrzeć do urzędu najpóźniej 11 maja 2024 r. - liczy się data wpływu, a nie wysyłki.

Pod koniec maja, po rozpatrzeniu odwołań, ogłoszona zostanie ostateczna lista projektów, na które już w czerwcu będzie można zagłosować.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: LeoTreść komentarza: Jeśli postać M.D. Apfelbauma okazała się być legendą ― choć przecież o nadanie takiej nazwy wnosili sami Żydzi ― można chyba było skwerowi nadać imię Pawła Frenkla, przywódcy Żydowskiego Związku Wojskowego podczas powstania w getcie. Tym bardziej, że w odróżnieniu od Kubusia Puchatka, Paweł Frenkel nie jest w żaden sposób upamiętniony w stolicy. Czy może ŻŻW niedobry, bo był syjonistyczny i prawicowy? O co ja w ogóle pytam, jeśli nawet Marek Edelman ma w stolicy kawałek koślawego chodnika między dwoma budynkami na tyłach Ambasady Chińskiej nazwany skwerem jego imienia. A przecież już miał w stolicy dużą ulicę biegnącą od dawnego Placu Muranowskiego do Pomnika Bohaterów Getta, odebraną Lewartowskiemu ― komuniście z PPR. Po paru miesiącach władze Warszawy jednak to zmieniały odbierając Edelmanowi ulicę i przywracając ją „słusznemu” Lewartowskimu. No ale takie wybraliśmy sobie władze samorządowe, być może na takie zasłużyliśmy. w stolicy na jakie zasłużyliśmy.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 22:08Źródło komentarza: Skwer na Muranowie zmieni nazwę. Patronką zostanie Rachela AuerbachAutor komentarza: AnitaTreść komentarza: Nareszcie!!!Data dodania komentarza: 01.02.2024, 14:13Źródło komentarza: Rondo Zesłańców Syberyjskich do poprawy.Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Nie ma żadnej realnej szansy na to, żeby w styczniu tramwaj pojechał Kasprzaka - nadal brakuje około 200 metrów torowiska koło Redutowej. Ktoś z gazety Wolskiej nawet nie pofatygował się sprawdzić co tam się dzieje, tylko robi przedruki. Dodatkowo nadal nie ma peronów. Połowa lutego może.Data dodania komentarza: 15.01.2024, 13:58Źródło komentarza: Budowa trasy tramwaju na Kasprzaka zbliża się do końca.Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Nie ma żadnej realnej szansy na to, żeby w styczniu tramwaj pojechał Kasprzaka - nadal brakuje około 200 metrów torowiska koło Redutowej. Ktoś z gazety Wolskiej nawet nie pofatygował się sprawdzić co tam się dzieje, tylko robi przedruki. Dodatkowo nadal nie ma peronów. Połowa lutego może.Data dodania komentarza: 15.01.2024, 13:58Źródło komentarza: Budowa trasy tramwaju na Kasprzaka zbliża się do końca.Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: "Ale oprócz tego można zanurzyć się w magicznym uniwersum Harrego Pottera, którym inspirowała się twórczyni tego miejsca" - zagraniczne imiona odmienia się z apostrofem (Harry'ego). Czy ktoś to redagował?Data dodania komentarza: 08.01.2024, 21:17Źródło komentarza: "W Gazecie Woli napisano..." Przegląd najciekawszych tekstów minionego rokuAutor komentarza: AaaTreść komentarza: Zacznijcie od sprawdzania błędów ortograficznychData dodania komentarza: 30.12.2023, 22:43Źródło komentarza: Budynek po dawnej szkole straszy już od lat